Ana Sayfa / Devlet Memur Alımları / KPSS 60 Puanla 76 Teknik Personel ve Memur Alımı Yapılacak
Diyanet İşleri Başkanlığı: KPSS 60 Puanla 76 Teknik Personel ve Memur Alımı Yapılacak
Diyanet İşleri Başkanlığı: KPSS 60 Puanla 76 Teknik Personel ve Memur Alımı Yapılacak

KPSS 60 Puanla 76 Teknik Personel ve Memur Alımı Yapılacak

Mimar alımına adayların Mimarlık lisans programından mezun olması gerekmektedir. Kent bölge plancısı amme çalışanı alımına Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olma şartı aranmaktadır. Kamu çalışanı alımı için 2018 yılı KPSS 60 puan sonuçları geçerlidir.
Astronom alımı için Üniversitelerin Astronomi ve Uzay Bilimleri lisans düzeyinde tahsil şartı olmaktadır.

Diyanet işleri Mühendis olarak alınacak devlet memuru alımı adayların İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği lisans programlarından mezun olma şartı bulunmaktadır.

Başvuru yapacak adayların Başkanlığın (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav müracaat formunu doldurmaları ve il müftülüklerinden başvuru onaylama işlemi yaptırmaları gerekebilir.

Başvurular 8 Ocak 2019 tarihinde başlamış olacak olup 22 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir.30 Kişi Avukat alımında adaylar 13 farklı şehirde istihdam edilecek olup müracaat kılavuzundan bakabilirsiniz.

Hukuk Fakültesi mezunu adaylar başvuru yapabilecek olup 2018 yılı KPSSP3 60 puana sahip olmak gerekiyor. Başvuru yapacakların yukarıdaki internet adresi üstünden müracaat yapmaları ve onaylama işlemini yaptırmaları gerekebilir. Avukat alımına başvurular 2 Ocak 2019 tarihinde başlayıp 16 Ocak 2019 tarihinde bitecektir.

Benzer Yazılar

MEB, yeni öğretmen alımında, takvimi açıkladı

MEB, 26 Mart tarihinde, yeni öğretmen alımı için başvuru alacağını duyurdu. MEB'den yapılan açıklamaya göre, kontenjan 20 bin olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.