Ana Sayfa / Uncategorized / Niğde Karakapı Belediyesi İşçi Alım İlanı

Niğde Karakapı Belediyesi İşçi Alım İlanı

NİĞDE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAKAPI BELEDİYESİ
Son Müracaat Zamanı : 22 Temmuz 2019
Yayınlanma Zamanı : 17 Temmuz 2019Genel Şartlar ve NotlarTALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Genel Hususlar:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından yada https://esube.iskur.gov.tr web adresi üstünden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak müracaat yapabileceklerdir. Son müracaat zamanı dinlence gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda yalnız bir öğrenci müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden minimum 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/yada terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Sadece, kariyer meslek taleplerine müracaat meydana getirecek engellilerden ilgili KPSS puan türünden minimum 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS’ye doğal olarak engelli işçi taleplerine müracaat meydana getirecek adaylar, hangi senenin puanını kullanarak müracaat yapacaklarını müracaat esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Müracaat süresi bittikten sonrasında değişim talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere müracaat meydana getirecek öncelikli adaylar, müracaat yapacakları listeyi müracaat esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Müracaat süresi bittikten sonrasında sıralama değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS’ye doğal olarak işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihindeki belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine gore açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler imtihan yapılmak suretiyle talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya doğal olarak taleplere müracaat meydana getiren iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin yalnız noter kurasıyla belirleneceği kuraya doğal olarak işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak suretiyle talep şartlarına uygun tüm müracaat sahipleri arasından açık iş sayısı kadar aslolan ve gerekseme duyulacak sayıda yedek aday direkt kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere müracaat yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, deneyim, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim zamanı ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun web sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler yada yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer edinen öteki kişiler dahil edilebilecektir.

10) Imtihan gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını meydana getirecek kamu kurum ve kuruluşunun web sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, bildiri mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ek olarak tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına haiz olanlardan, başvuruda bulundukları devamlı yada geçici işgücü talebine işverence çağrı edildikleri halde mücbir sebepler haricinde icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden yada kamuda devamlı işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve müesseselerinin işçi taleplerine meydana getirilen başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il yada bölge düzeyinde piyasaya sürülen işçi taleplerinin müracaat süresi içinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden meydana getirilen sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil zamanı esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Detayları Raporunu müracaat süresi içinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve müesseselerinin yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Hususi Hususlar:

1- MEB onaylı Bilgisayar Kullanımı ( Bilgisayar İşletmenliği- Operatörlüğü) Belgesine haiz olmak.2- MEB onaylı Diksiyon Eğitimi Kursu Sertifikasına haiz olmak.

Başvuruda bulunan adaylar için 26.07.2019 tarihinde Belediyede oluşturulacak imtihan komisyonu tarafınca mülakat yapılacaktır.

Meslek Detayları

Meslek Tecrübe (Yıl) Öğrenme Türü
Yazıhane İşçisi

KişiselBilgiler

Cinsiyet Yaş Aralığı Boy Aralığı Kilo Aralığı
Hanım 18–(22.07.2001 –
Adam 18–(22.07.2001 –

Tahsil Detayları

En Azca Tahsil Seviyesi Lisans
En Fazla Tahsil Seviyesi Lisans

Imtihan Detayları

Imtihan Kategorisi Imtihan Adı Imtihan Puan Türü En Azca Puan Limiti Imtihan Giriş Zamanı
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP3 60

Emek harcama Adresi Bilgisi

Yer :

Emek harcama Adresi : ALTUNHİSAR /
ALTUNHİSAR
NİĞDE / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :ALTUNHİSAR

Öteki Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
Emek harcama Şekli Geçici / Tam Zamanlı

Benzer Yazılar

YKS 2019 Tercihleri Nasıl Yapılmalı Tüyolar

ÖSYM 2019 YKS sonuçlarını ilan etti. Fakat yapılan anket sonuçlarına göre genel anlamda adayların puanlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.