Ana Sayfa / Uncategorized / YKS 2019 Tercihleri Nasıl Yapılmalı Tüyolar

YKS 2019 Tercihleri Nasıl Yapılmalı Tüyolar

ÖSYM 2019 YKS sonuçlarını ilan etti. Fakat yapılan anket sonuçlarına göre genel anlamda adayların puanlarının düşük geldiği öğrenildi. Soruların katsayı oranıyla alakalı olarak düşük geldiği bazı uzmanlar tarafından onaylandı.

Adayların sıradaki bekleyişi OSYM tarafından yayınlanacak 2019 tercih klavuzu oldu. Tercih klavuzunu beklemeden bir çok kişi şimdiden 2018 yılı tercih klavuzuna bakarak tüyo almaya başladı.

2019 yışında sınava giren ve 250 üstü tyt puanı alan adaylara bazı tavsiyemiz olacak.

Öncelikle puanınızla alakaöı moralinizi yüksek tutun. Puanınız değil başarı sıralamanız önemlidir. Lütfen tercih yaparken bunu göz önünde bulundurun. Bir çok bölüm çok yüksek başarı sıralamasına sahip adayları kabul etmektedir. Türkiye de bulunan tüm üniversitelerdeki bölümlere adayların teker teker yerleştirileceğini unutmayın. Bu tercihte yerleşemezseniz bile birdahaki ek tercihlerde muhakkak yerleşirsiniz.

Diğer tavsiyelerimiz arasında tercih edeceğiniz bölümün atanma durumunu araştırın. Kpss ile kaç puandan alım yapılıyor? Senede kaç kişi bu bölümden mezun oşuyor? Gibi sorularınıza cevap arayın. Unutmayın işe yaramayan, gerek özel sektörde iş imkanı gerek devlet kadrolarına atanması zor bölümlerde okuyacağınıza 1 yıl daha hazırlanmanızı önemle tavsiye ederiz. Bölümlerin isimlerine bakarak aldanmamanızı öneririz. Zira o bölüme girmek değil, o bölümle ömür boyu yaşamak mühim olandır.

Asıl meseleniz bölün tercihinizin geleceğine odaklanmanızdır. Bu tavsiyelerimizi dikkate alarak bir gelecek kurtarabilirsiniz.

Diğer bir tavsiyemiz çevrenize aldanmayınız. Tercih zamanlarında genelde çevrenizdekiler hep bölüm önerirler. Ancak siz bölümleri araştırmadan çevrenizdekileri sakın dinlemeyin. Gerekirse tercih edeceğiniz bölümlerden mezun olan adaylarla iletişim kurun.

 

Benzer Yazılar

Niğde Karakapı Belediyesi İşçi Alım İlanı

NİĞDE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜKARAKAPI BELEDİYESİ Son Müracaat Zamanı : 22 Temmuz 2019 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.